• -35%
  • Yeni

HASAN HÜSEYİN YILDIZ – DİN BU YANILGISI

Referans:

₺37,76
₺24,54 35% tasarruf edin
Vergi dahil
Miktar

 

Güvenlik Politikası (Kişisel bilgileriniz SSL koruması altında güvendedir.)

 

Teslimat Politikası (Siparişleriniz belirtilen süre içerisinde adresinize teslim edilecektir.)

 

İade Politikası (İade hakkınız güvence altındadır.)

HASAN HÜSEYİN YILDIZ – DİN BU YANILGISI                                                                                                                                               Rasuller, çığır açmak, yeni bir medeniyet kurmak için gönderilen nebilerdir. Mucize göstererek risaletlerini ispatlamışlardır. Onlara ve inananlarına din ve ibadet özgürlüğü tanımayan toplumları yok edilmiştir. Bir diğer mucize türü ise rasul ve inananlarına moral olarak sunulan özel lütuflardır.

Son Nebi aynı zamanda evrensel rasuldur. Ona da özel lütuf olarak mucizeler verilmiş olmakla birlikte kıyamete kadar mutluluk yolunu gösterecek bir kutsal kitap, mucizelerin en büyüğü olarak, onun elçiliği ile indirilmiştir. Kuran-ı Kerim, mucizeliği konusunda meydan okuyarak en kısa suresinde bile test edilebilirliğini ilan etmiştir.

Son zamanlarda “ateizm”, “deizm” ve “agnostisizm” adına Kurana yönelik yapılan eleştiriler neredeyse aynıdır ve bu doğrultuda yazılan kitaplarda ise Turan Dursun’un etkisi açıkça görülmektedir. 

İlahiyatçı Yazar Hasan Hüseyin Yıldız, ülkemizden Dursun, Arsel ve Ataman; Batı’dan ise Dawkins ve Onfray gibi ünlü yazarların görüşlerini kritiğe tabi tutarak bu eleştirilerdeki yanılgıları ortaya çıkarıyor. Üstelik Kur’an’ın neden en büyük mucize olduğunu ve “misl”inin yapılamayacağını anlaşılabilir yeni örnekler üzerinden açıklıyor.

“Cik, cik…”

ÖzellikDeğer
ISBN 978-605-7682-56-7
Baskı Tarihi Mart 2021
Baskı Yeri İstanbul
Türü Araştırma - İnceleme
Ebat 13,5 x 21,5 cm 
Sayfa sayısı 191
Kâğıt 60 gr. holman
Kapak 270 gr. karton kapak, mat selofan
Cilt Amerikan Cilt

50 Öğeler

Spesifik Referanslar

Yeni ürün

16 aynı kategorideki diğer ürünler:

chat Yorumlar (0)